Slovenskí futsalisti v prípravnom stretnutí nestačili na Irán

štvrtok, 05.12.2019|Posledná aktualizácia 7.12.2019 09:41

MAŠHAD – Po turnaji Mashad Cup 2019, v ktorom po víťazstve nad Iránom triumfovalo Bielorusko, a po voľnom dni strávenom návštevami iránskych mešít, slovenskí futsalisti v prípravnom stretnutí nestačili na domáci výber.

Irán – Slovensko 6:3 (2:1)

Góly: 5., 15., 37. Bahadori, 27.,28. Tayyebi, 30. Karimi – 9. Smeřička, 36. Kyjovský, 39. Ševčík
ŽK: 12. Doša
Diváci: 1852
Rozhodovali: Arzpeima, Sayyahi, Baboli

Irán: Mohammadi (Sammimi) – Hassanzadeh, Abbasi, Karimi, Ahmadi, Javid, Shajari, Tavakkoli, Sangsefidi, Sangi, Nematian, Tayebi, Bahadori

Slovensko: Herko (21. Oberman) – Rafaj, Čeřovský, Rick, Ševčík, Smeřička, M. Zdráhal, Kozár, Kyjovský, Doša, Drahovský, Zaťovič, Štrbák

Iránski hráči vstúpili do stretnutia aktívne. Milan Herko nás podržal pri dvoch dobrých šanciach, ktoré mal v úvodných sekundách hry Abbasi. Následne sme mohli udrieť my, avšak domáci gólman sa zaskvel proti takmer gólovej pätičke Smeřičku zakončujúceho strieľanú prihrávku Kyjovského. Na konci piatej minúte sa po chybe v našej rozohrávke dostal k lopte Bahadori a trafil presne k žrdi, čím otvoril skóre. Nasledujúce minúty patril Iráncom, tí boli všade prví a naše časté chyby v defenzíve zachraňoval skvelý Herko. Vzápätí sme sa ale osmelili a krásnou akciou vyrovnali. Rick poslal loptu z rohu na ľavú stranu, Kyjovský ju predĺžil do bránkoviska a Smeřička z mierneho uhlu zakončil ponad padajúceho Mohammadiho. Irán sa vrátil k svojej ofenzívnej hre a problémy naďalej robil hlavne robustný Abbasi, ktorého zakončenia lietali v týchto minútach tesne vedľa troch žrdí a to aj vtedy, keď po zlom striedaní Kozára s Došom išiel sám na Herka. Na druhej strane Mohammadi zlikvidoval prudkú ranu a aj dorážku Kyjovského, lenže krátko na to sa Javid pohral s tromi našimi hráčmi a Bahadori pri Herkovej žrdi iba doklepol prihrávku za čiaru. V poslednej minúte úvodného dejstva trafil vo veľkej šanci žrď Tayyebi. Druhý polčas otvorila pekná akcia so zakončením Čeřovského do pozorného Mohammadiho, na druhej strane bol pred bránkou úplne voľný Abbasi a hlavou trafil loptu do Obermana. Oba tímy si dávali pozor na zadné dvierka, lenže po krásnej kombinácii v 27. minúte zvýšil skóre domáci Tayyebi. Zakončoval osamotený spred gólmana Mimelu Lučenec. Rovnaký hráč zvýšil skóre, využil samostatný únik zo stredu ihriska a poľahky poslal loptu k žrdi. Desať a pol minúty pred koncom sa Oberman vytiahol na útočnú polovicu, skúsili sme to kvázi s piatimi hráčmi, no Karimi presnou strelou z diaľky vsietil už piaty iránsky gól. Slováci teda viac ako desať minút skúšali power-play, lenže tento variant sa podobne ako proti Bielorusko nedaril. Prvú šancu za päť minút s piatimi hráčmi mal po výbornej práci Štrbáka v bránkovisku Smeřička, no netrafil loptu, lenže v 36. minúte zabojoval v rohu o loptu Smeřička, prihral pred bránku a Kyjovský sa zblízka nemýlil. O to, že aj v druhom stretnutí Slovenska s Iránom v Mašháde sa zrodí hattrick rozhodol po rýchlej konte na dvakrát Bahadori, prvý pokus mu zrazil Kozár. V závere ešte po ďalšej peknej akcii znížil Matúš Ševčík, avšak na našej prehre to už nezmenilo nič.

ME v Holansku, voľba fanúšika

16.4.2021

Po neúspechu s Bieloruskom sme skvele využili voľný deň, odveta s Iránom bude náročná